Vannitoa tõhus puhastamine

Vannitoa puhastamise tähtsus seisneb eelkõige hügieenis ja tervishoius. Peale selle peavad puhastatud vannituba ja sanitaartehnilised tooted kauem vastu ning näevad palju aastaid kenad ja puhtad välja. Korralik puhastamine õigeid puhastusaineid kasutades aitab pikendada vannitoa kasutuskestust.

Kuidas vannitoa erinevaid piirkondi puhastada sõltub sellest, milliste sanitaartehniliste toodete või mööbliga on tegemist. Edasi lugedes leiate häid juhiseid kogu vannitoa puhastamise kohta.

Millised on kõige lihtsamini puhastatavad vannitoamaterjalid?

Vannitoa puhastamise lihtsustamiseks on oluline teada, millistest materjalidest on vannituba tehtud. Kõik Ifö WC-potid ja kraanikausid on valmistatud keraamilisest materjalist. Sellel on väga lihtne põhjus: puhtus.

Kvaliteetne keraamiline materjal on looduslik, väga tugev ja lihtsasti puhastatav. Siit leiate portselanpinda katva glasuuri kirjelduse. Ifö keraamika on kaetud ainulaadse glasuuriga Ifö Clean.


Mis on Ifö Clean?

Ifö Clean on ainulaadne glasuur, mis täidab keraamika mikropoorid, nii et mustus ei pääse sisse. Glasuuri on lihtne puhastada ja nüüd on see standardina kasutusel kõikide Ifö WC-pottide ja kraanikausside korral. Ifö Clean annab WC-potile väga vastupidava ja sileda pinna, nii et mustus ja katlakivi ei kogune sinna nii kergesti. See tähendab, et WC-potti on veelgi lihtsam puhastada.

WC-poti puhastamine

WC-potid on valmistatud keraamilisest materjalist. WC-poti keraamika puhta ja säravana hoidmiseks tuleb seda sageli puhastada. Ifö soovitab seda teha vähemalt kord nädalas.

Pühkige WC-poti välispind universaalse puhastusainega puhtaks. Kui prill-laud on eemaldatav, võtke see ära, et pääseda kergesti ligi kõikidele WC-poti piirkondadele.

WC-poti sisemust on kõige parem puhastada, lükates vee WC-potist WC-harjaga välja, nii et veetase alaneb. Seejärel kandke pinnale WC-puhastusvahend või muu happeline puhastusaine ja jätke 10–15 minutiks toimima. Seejärel puhastage pind jäiga harja või veel parem küürimiskäsnaga, mis ulatub kõikide pindadeni.

Kui WC-potil on ulatuslik katlakivikiht või värvimuutus, võib osutuda vajalikuks lasta puhastusainel kauem mõjuda või kasutada tugevama toimega puhastusaineid (näiteks sidrunhapet).

Ifö WC-poti

Prill-laua ja loputusnupu puhastamine

Prill-lauda ja loputusnuppu koos WC-poti välispinnaga tuleb puhastada universaalse mittehappelise puhastusainega. Loputusnupp on sageli valmistatud kõvaplastist, mis ei talu hapet. Prill-laua puhastamise lõpus võib selle niiskuse eemaldamiseks kuiva lapiga üle pühkida.

Prill-laua ja loputusnupu puhastamine

Portselankraanikausi puhastamine

Vannitoa kraanikauss on tavaliselt valmistatud portselanist nagu WC-pottki ja seda puhastatakse samamoodi nagu WC-poti välispinda. Kraanikauss tuleb pühkida üle universaalse puhastusainega. Katlakivi, rasva või mustuse korral võib osutuda vajalikuks happeline puhastusaine (pH 2–3), mis lahustab katlakivi ja rasva. Kandke puhastusaine peale ja jätke 10–15 minutiks toimima. Vajaduse korral hõõruge pehme käsnaga ja loputage veega. Ifö soovitab puhastada kord nädalas.

Portselankraanikausi puhastamine

Vannitoa keraamiliste pindade puhastamine

Sanitaarkeraamika puhastamisel tuleb vältida abrasiivseid puhastusvahendeid, mis võivad pinda kriimustada. Kui WC-potil või kraanikausil on mustad triibud, mis on tekkinud kokkupuutest käekella, sõrmuse või metallkäepidemega WC-harjaga, saab need kõrvaldada keraamika puhastamiseks mõeldud kummist puhastusvahendiga (Ifö tootenumber z96720). See toode on saadaval ehituskauplustes.

Vannitoa keraamiliste pindade puhastamine

Kuidas puhastada vanni?

Vannid võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest ja vanni puhastamisviis oleneb pinnakattest.

Kuidas puhastada emailvanni?

Emailitud terasvanni on lihtne puhastada. Vaja läheb puhastusainet, mis ei sisalda kloori ega hapet. See võib olla universaalne puhastusaine või tavaline nõudepesuvahend.

  • Kandke puhastusaine pehme harja, käsna või mikrokiudlapiga pinnale.
  • Loputage veega.
  • Värvimuutuste ja katlakivi vältimiseks pühkige kuiva lapiga kuivaks.
Ifö emailvanni

Katlakivi vannis

Katlakivi esinemise korral (mis on tekkinud näiteks tilkuva kraani tõttu) on oluline kasutada happe- või kloorivaba katlakivieemaldit, sest emaili jaoks ei sobi happelised ega kloori sisaldavad puhastusained.

Emailvanni korral ei tohi mitte kunagi kasutada tugevat hapet, abrasiivset pulbrit ega abrasiivset või aluselist puhastusainet, mis võib pinda kriimustada või söövitada. Kui vana emailvanni pind on liiga kulunud või kriimustatud, tuleb see välja vahetada. Uus vann võib olla email- või akrüülkattega. Tutvuge meie vannidega.

Vanni puhastamise lihtsustamiseks tuleb vann kasutamise järel alati üle pühkida. Nii väheneb pinnale katlakivi tekkimise võimalus.

Ifö vannid

Kuidas puhastada akrüülvanni?

Akrüülvanni kohta kehtivad samad puhastusreeglid mis emailvanni kohta. Pinda tuleb puhastada universaalse puhastusaine või tavalise nõudepesuvahendiga, vältides tugevatoimelisi happelisi ja aluselisi puhastusaineid.

Ifö vannid

Dušikabiini puhastamine

Kiire ja lihtne viis duši kasutuskestuse pikendamiseks ja puhastamise vähendamiseks on puhastada iga kord pärast duši kasutamist seinu ja põrandat kummikaabitsaga. Peale selle tuleb katlakivi vältimiseks pühkida seinad ja seadmed üle kuiva lapiga. Eriti siis, kui teie elukoha vesi on lubjarikas.

Duši puhastamisel tuleb kraan, põrand, dušikabiini seinad ja uks puhtaks pühkida pehme lapi või käsna ja universaalse puhastusainega. Klaasseintele või keraamilistele plaatidele tekkinud katlakivi korral peab puhastusaine olema veidi tugevatoimelisem.

Dušikabiini

Vannitoa ja duširuumi keraamiliste plaatide tõhus puhastamine

Duširuumi keraamilistele plaatidele kogunenud katlakivi korral võib pinna puhastamiseks kasutada veidi tõhusamat puhastusainet. Siin võib kasutada happelist puhastusainet või äädika ja nõudepesuvahendi segu (vahekorras 1:2).

Enne toote pealekandmist tuleb kaitsta keraamiliste plaatide vuuke happega kahjustumise eest. Selleks tuleb immutada vuuke veega. Pihustage vahendit keraamilistele plaatidele ja laske veidi aega mõjuda. Nüüd võib kõige määrdunumad alad puhtaks küürida ja külma veega üle loputada.

Dušikabiini

Duširuumi klaaspindade puhastamine

Dušinurga klaasile tekkinud katlakivi torkab kohe silma, seega tuleb see iga kord pärast duši kasutamist eriti hoolikalt ära pühkida. Klaasile kogunenud katlakivi saab eemaldada samamoodi nagu keraamilistelt plaatidelt.

Kui dušinurga uks või seinad on emailitud terasest raamiga, olge happelise puhastusaine kasutamisega ettevaatlik.

Duširuumi

Vannitoamööbli puhastamine

Dušikabiini pinnad ja uksed tuleb hoida puhtad ja rasvavabad. Seda saab kõige paremini teha niiske lapi abil. Tahkunud mustuse saab eemaldada sooja vee ja puhastusainega või pruuni seebiga. Pärast puhastamist tuleb kabiin vee ja niiskuse eemaldamiseks kohe kuiva lapiga üle pühkida.

Ifö vannitoamööbel

Vannitoamööbli hooldamine

Suurema vastupidavuse tagamiseks tuleb Ifö vannitoamööblit õigesti hooldada.

Ifö vannitoamööbel on välja töötatud niiskuskindlust silmas pidades, kuid see ei tohi otse veega kokku puutuda. Kraanikausilt mööblile sattunud veepritsmed hakkavad laminaati või spooni kahjustama ja see tuleb lahti. Seetõttu on oluline hoida mööbel kuiva ja puhtana.

Kui mööbel asub dušinurga või vanni lähedal, tuleb see vannist dušiseinaga eraldada. Dušikardinast ei piisa.

Ifö vannitoamööbel